DdO_2048_01

HISTORIA O DZIADKU DO ORZECHÓW I O KRÓLU MYSZY

Piękna zimowa opowieść w formie darmowej aplikacji. Utrzymana w baśniowej, fantastycznej konwencji, opowiada o przygodach małej Maryni w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy Dziadek do Orzechów.

Autor: Ernst T.A Hoffmann
ilustracje: Ignacy Czwartos

g

MOJA KSIĄŻECZKA

Moja Książeczka to cyfrowa książka, która powstała na postawie brytyjskiego nursery rymes „Trzy małe świnki”. Ilustracje do tego opowiadania zostały narysowane przez dzieci podczas obchodów Dnia Dziecka w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku 1 czerwca 2014.

g

MŁYNEK DO KAWY

Pierwsze od wielu lat wznowienie jedynej powieści dla dzieci autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Na uwagę zasługują wspaniałe ilustracje Ludwiki Micińskiej, które dzięki ukrytym animacjom, ożywają podczas czytania utworu. W treść również wplecione są gry, które urozmaicają lekturę.

Autor: Konstanty Ildefons Gałczyński
ilustracje: Ludwika Micińska
Lektor: Jarosław Kopaczewski
Gry: balon, pacman, ukryty przedmiot, matematyka

appg

KTO ZABIŁ ROBCIA KOGUCIKA?

Klasyczny angielski utwór zilustrowany przez Franciszkę Themerson. W treść opowiadania wplecione zostało wiele animacji, zachęcających dziecko do aktywnego uczestnictwa w lekture. Po raz pierwszy w akcję utworu wbudowane zostały gry zręcznościowe! Dzięki takiemu rozwiązaniu dzieci przywiązują większą uwagę do treści opowiadania i lepiej ją przyswajają.

Lektor: Piotr Fronczewski
Gry: strzelanie z łuku, układanka, pianino

appg

KOLORY – NIEZWYKŁE PRZYGODY

Po raz pierwszy opublikowany w Polsce utwór! Niezwykła opowieść o malarzu Janie, który wraz ze swoim synem Jankiem, pomaga namalowanej przez nich Marysi dogonić królika. Bajka pokazuje, jak ważne jest budowanie więzi rodzinnych i umacnianie ich tą samą pasją. Aplikacja zawiera wiele animacji, które aktywizują małego czytelnika. Ciekawe gry pozwalają każdemu dziecku stać się na chwilę malarzem i spróbować swoich sił w tworzeniu obrazów!

Autor: Stefan Themerson
Ilustracje: Franciszka Themerson
Lektor: Piotr Tworek
Gry: mikser kolorów, quizy, nauka rysowania, zapamiętywanka

appg

O STOLE, KTÓRY UCIEKŁ DO LASU

Z tęsknoty za przyrodą, stół dał nogę do lasu. Zabawny utwór Stefana Themersona, odtworzony z pietyzmem i ogromną dokładnością z oryginalnego angielskiego wydania. Z utworem można się zapoznać za pomocą wspaniałej interpretacji Piotra Fronczewskiego lub podczas samodzielnej lektury. W grze zręcznościowej – labirynt – można pomóc stołowi w ucieczce, a w quizach sprawdzić swoją spostrzegawczość.

Autor: Stefan Themerson
Ilustracje: Franciszka Themerson
Lektor: Piotr Fronczewski
Gry: kolorowanka, memory, labirynt, quizy

appg

1 2 3