PRZESŁANIE FUNDACJI

Łacińska sentencja festina lente znaczy spiesz się powoli. My, ludzie XXI wieku, traktujemy tę maksymę jako wskazówkę do roztropnego korzystania ze zdobyczy cywilizacji.

Fundacja Festina Lente wychodzi naprzeciw temu wyzwaniu. Pokazujemy rodzicom, jak rozsądnie wykorzystywać nowoczesne narzędzia multimedialne, jak wybierać treści warte poświęcenia czasu, uwagi i emocji. Najmłodszym czytelnikom dajemy mądre książki i aplikacje mobilne, które pozytywnie wpływają na ich rozwój, pomagają w doskonaleniu sprawności manualnych, rozwijają koncentrację, a także zapewniają odpowiednią rozrywkę. Podpowiadamy, co czytać i jak czytać w erze multimediów.

Misją Fundacji Festina Lente jest stworzenie nowoczesnej interaktywnej biblioteki cyfrowej z aplikacjami i audiobookami z której będzie można korzystać w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Chcemy szerzyć czytelnictwo wśród najmłodszych oraz popularyzować je wśród dorosłych.

 

Fundamentem działalności Fundacji są dwa portale:

iCzytam (dla dzieci) oraz  Chmura Czytania (dla dorosłych).
To miejsca bezpłatnego udostępniania „ożywionych książek” – jak nazywamy książki multimedialne.

Fundacja Festina  Lente współpracuje z cenionymi artystami, doświadczonymi redaktorami.  Nasze książki ilustrują m.in: Józef Wilkoń, Maria Sołtyk, Agata Dudek  
muzykę tworzą: Weronika Ratusińska, Sławomir Zamuszko, Zbigniew Żak, a głosu użyczają tak znakomici aktorzy jak m.in.: Piotr Fronczewski, Artur Barciś, Marian Opania, Jarosław Kopaczewski, Beata Ścibakówna, Marta Klubowicz, Joanna Pach, Wiktor Zborowski, Jerzy Zelnik  

STATUT FUNDACJI DO POBRANIA

ikonka PDFNASI SPONSORZY I PARTNERZY