This Is A Custom Widget

This Sliding Bar can be switched on or off in theme options, and can take any widget you throw at it or even fill it with your custom HTML Code. Its perfect for grabbing the attention of your viewers. Choose between 1, 2, 3 or 4 columns, set the background color, widget divider color, activate transparency, a top border or fully disable it on desktop and mobile.

ZAKOŃCZONE

Warsztaty “MOJA KSIĄŻECZKA” dla dzieci od 5.07

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 4-10 lat na cykl wakacyjnych warsztatów literacko-plastycznych z książką multimedialną.

MIEJSCE: księgarnia „Kartalia” w Warszawie, ul. Chmielna 10

CZAS: WAKACYJNE SOBOTY – od 5 lipca do 30 sierpnia 2014, godz. 12 – 13.30

CENA: 15 zł za 1 dziecko, 25 zł za 2 dzieci

UWAGA: warsztaty odbędą się, jeśli zgłosi się co najmniej 3 uczestników.

Warsztaty mogą zostać odwołane […]

Nowe opowieści Czytasia – cykl spektakli multimedialnych

NOWE OPOWIEŚCI CZYTASIA to cykl spektakli multimedialnych Fundacji Festina Lente we współpracy z Teatrem Lalka w Warszawie (nominacja do nagrody” Słoneczniki” portalu Czas Dzieci).

„Nowe opowieści Czytasia” to cykl widowisk dla przedszkolaków i dzieci z klas 0-III. Chcemy połączyć na scenie elementy teatru lalkowego, głośnej lektury, projekcji multimedialnej i muzyki na żywo. Spektakl będzie rodził się […]

Zmień Czekanie na Czytanie

 

Akcja „Zmień Czekanie na Czytanie” organizowana przez Fundację Festina Lente i Lotnisko Chopina w Warszawie, ma udowodnić, że publikacje multimedialne są w stanie w fascynujący sposób wprowadzić małych czytelników do świata bajek i baśni, który rozwija ich wyobraźnię i kształtuje wrażliwość.

„Polacy nie gęsi, i swój język mają” – dzięki nowym technologiom mówią nim na […]

Weekend z książką przyszłości

 

Weekend z książką przyszłości – Księgarnia na Chmielnej 10 
Nasza księgarnia specjalizuje się w literaturze dla dzieci. Oprócz publikacji Fundacji Festina Lente można tu znaleźć liczne książki i audiobooki wiodących wydawnictw dziecięcych.
W naszej warszawskiej księgarni  organizujemy cykliczne spotkania z książką multimedialną: Weekend z Książką Przyszłości.
Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 2-12 lat oraz nauczycieli.
Na dzieci […]

Teatr w kieszeni

Fundacja Festina Lente we współpracy z warszawskim Teatrem Lalka organizuje cykl comiesięcznych spektakli dla najmłodszych – „Nowe Opowieści Czytasia”.
Na scenie ożywają postaci i sytuacje z bajek, wydanych przez Fundację, w scenografii multimedialnej wykorzystane są elementy oprawy graficznej naszych e-booków i aplikacji.
Równocześnie w teatrze trwa kiermasz książek i audibooków, pokazy aplikacji multimedialnych na tabletach; odbywają […]

KSIĄŻKA ZA UŚMIECH

Książka za Uśmiech to akcja dobroczynna prowadzona przez Fundację Festina Lente przy współpracy wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”. Wolontariusze przekazują bibliotekom w szpitalach dziecięcych książki i audiobooki o wartości 300 000 złotych. Mali pacjenci otrzymują też sprzęt do słuchania i oglądania książek multimedialnych – odtwarzacze mp3 oraz tablety. Akcja zapoczątkowana została przed Świętami Bożego Narodzenia w […]