czytadzieciom_baner

PROGRAM

1. GODZINA Z KSIĄŻKĄ – czytanie przez studentów pedagogiki fragmentu nowości czytelniczych rekomendowanych przez Fundację ABCXXI i Fundację Festina Lente oraz zabawy czytelnicze wokół poznanego fragmentu utworu w następujących placówkach w Koninie:

  • SP nr 6, SP nr 4, SP nr 15, SP nr3
  • Przedszkole nr 12, nr 25, nr 11
  • Calypso, klub fitness – „Kids play”

2. Codzienne sugestywne głośne czytanie książek podarowanych przez Ewę Grętkiewicz czytelnikom Starówki – filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starym Koninie przy ul. Zofii Urbanowskiej w godzinach 17.00 – 18.00

Ewa Grętkiewicz to współczesna ( nieżyjąca już ) pisarka, przez wiele lat zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Przegląd Koniński”; Autorka książek dla dzieci: „Szczękająca szczęka Saszy”, „Zakręcona na Maksa” „Dostaliśmy po dziecku” – II nagroda w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren

3. SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ HYBRYDOWĄ  w uczelnianej bibliotece PWSZ w dniu 4 czerwca w środę, godz. 9.30 – 11.00.

Kolory

Zajęcia prowadzone przez mgr Wiesławę Kozłowską w oparciu o czytanie wrażeniowe i zabawę dramową posłużą do zachęty, by poznać multimedialną i papierową wersję odkrycia Fundacji Festina Lente- książkę artystów Franciszki i Stefana Themersonów pt. „Żółte, zielone, czerwone, niebieskie, ciekawe przygody. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymają książki z serii „Czytam sobie sam” z dedykacją od władz uczelni.

4. AKCJA INFORMACYJNA O PORTALACH, wspierających rodziców, nauczycieli i uczniów zainteresowanych czytaniem książek:

Portal dla najmłodszych czytelników Fundacji Festina Lente, która reklamuje się zawołaniem „Książki, które idą tam, gdzie ty”. Fundacja jest objęta patronatem Instytutu Audiowizualnego. Promuje książki dla dzieci, które opracowuje w wersji multimedialnej oraz papierowej.

  • www.RodzinneCzytanie.pl ( przewodnik po dobrych książkach fundacji ABCXXI )

5. Wystawa zdjęć z Tygodnia Czytania Dzieciom w Koninie w sali wystawowej Biblioteki PWSZ