Project Description

LOGO_CHMURA_pionCo to jest Chmura Czytania?

Książki z Chmury Czytania

Technologia multimedialna daje książkom nowy wymiar wolności – uwalnia je od papieru i ograniczeń dystrybucyjnych. Szybują jak chmura. Chmura Czytania. Na chmury można patrzeć bez ograniczeń. Dajemy bezpłatny dostęp do książek na portalu Chmura Czytania. Chmura Czytania daje książki, które sami chcemy czytać. Książki autorów mówiących rzeczy ważne – warte poznania, przypomnienia, czy wręcz odkrycia na nowo przez współczesnych Czytelników. Chmura Czytania to także wolność czytania. Mobilne media – laptopy, tablety, e-czytniki, smartfony czy odtwarzacze mp3 – niosą książkę za czytelnikiem, z czytelnikiem. Jak dobra, mądra chmura. Chmura Czytania

Dlaczego tworzymy Chmurę Czytania?

Joseph Conrad jako marynarz przekraczał granice geograficzne, jako Polak i Wschodnioeuropejczyk pokonywał bariery kulturowe, a jako pisarz zmagał się z ograniczeniem najtrudniejszym – językowym.

Conrad przez pół życia budował sobie dom, oparty na solidnym euroatlantyckim fundamencie. Jego książki niosą ideę wspólnoty euroatlantyckiej, opartej na trzech filarach: filozofii greckiej (i jej rozumieniu wolności), prawie rzymskim (i jego rozumieniu godności jednostki) i tradycji chrześcijańskiej (i jej podstawie: miłości ewangelicznej). Joseph Conrad to nasz ulubiony pisarz. I dlatego tworzymy Chmurę Czytania.

www.chmuraczytania.pl