• bazyliszek03

  • bazyliszek_02

  • bazyliszek_01

  • bazyliszek_front

Naszym celem jest stworzenie aplikacji mobilnej na podstawie utworu  Bazyliszek  Artura Oppmana. Legenda o tym mitycznym stworzeniu, zamieszkującym warszawskie podziemia, jest w kanonie lektur szkolnych, dlatego też chcielibyśmy dać dzieciom możliwość zapoznania się z nią w sposób nowoczesny i przyjemny.

Mamy już prawa autorskie do utworu Oppmana oraz ciekawe, nowoczesne komiksowe ilustracje, które wykonał dla nas Łukasz Kowal.

Zbieramy pieniądze na stworzenie animacji, udźwiękowienie projektu oraz organizację wycieczki dla dzieci. Chcemy pokazać, że PolakPotrafi:)

Dzieci w projekcie BAZYLISZEK

Planujemy zaprosić do projektu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 220 w Warszawie. Chcielibyśmy zabrać uczniów na wycieczkę śladami Bazyliszka. Podczas tej wycieczki towarzyszący dzieciom profesjonalny dźwiękowiec nagrywałby odgłosy miasta.
Poprzez czynne uczestnictwo w projekcie, dzieci będą utożsamiały się ze swoim miejscem zamieszkania, poznają legendy warszawskie i staną się na chwilę ich bohaterami. Pozwoli to im bardziej  zrozumieć historię Warszawy.

Gry i zabawy edukacyjne

Treść legendy o Bazyliszku chcemy wzbogacić animacjami, dźwiękami warszawskich ulic, a także grami i zabawami edukacyjnymi.
Dzięki interakcjom, które mają miejsce podczas zapoznawania się z utworem, dzieci łatwiej przyswajają nowe informacje i wiadomości.